Daily Shaarli

All links of one day in a single page.

August 24, 2022

BožskéŘecko.cz
thumbnail

Řecko právem patří k nejžádanějším destinacím pro dovolenou nejen mezi českými turisty. Ovšem snažit se vyjmenovat všechna oblíbená místa, kam Češi jezdí do Řecka trávit svou dovolenou, by vydalo minimálně na menší knihu. Řecko totiž nabízí doslova stovky nejrůznějších míst, kde se dá prožít parádní dovolená u moře. Populární letoviska se nacházejí nejen na oblíbených řeckých ostrovech v Jónském a Egejském moři, ale i na řecké pevnině.

Dovolená v Řecku ovšem nejsou jen překrásné pláže, průzračně čisté moře a spousta slunce. Je pravdou, že pro většinu turistů znamená Řecko odpočinková dovolená na břehu tyrkysově modrého moře. Nemalou část turistů však láká Řecko také třeba na tisíce let staré historické památky nebo jedinečné přírodní scenérie. Do Řecka proto s oblibou cestují na dovolenou jedinci, kteří rádi kombinuji pobyt na pláži s výlety za poznáním do vnitrozemí.

Celkem se může Řecko pyšnit více než třemi tisícovkami ostrovů, roztroušených podél jeho dlouhého a členitého pobřeží. Z pohledu turistiky a cestování patří k nejpopulárnějším řeckým ostrovům samozřejmě největší z nich Kréta. Následují další vyhlášené ostrovy jako je Rhodos, Korfu, Lefkada, Lesbos, Zakynthos, Santorini, Mykonos a další. Na řecké pevnině se pak k nejoblíbenějším destinacím řadí poloostrov Chalkidiki a Olympská riviéra.

S tím, kam se do Řecka vypravit na dovolenou, které místo zvolit pro pobyt u moře a kam se vypravit za památkami, pomůže web BožskéŘecko.cz.